Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

1-7 Mart Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Beykoz Belediyesi ve İl AFAD tarafından ilçe sakinlerini bilinçlendirmeye yönelik Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.

Eğitimde başta deprem gibi meydana gelebilecek bir doğal afet öncesinde, afet anında ve  sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili “Temel Afet Bilinci” aktarıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde slayt eşliğinde verilen eğitimde afetlerde hayat kurtaran kurallar ve alınabilecek önlemler ele alındı.

“Nerede Hayat Orada Afad”

Seminerde, depremle karşılaşmadan önce kişilerin deprem çantası hazırlamaları, binalarına  Dask ve zorunlu deprem sigortası yaptırmaları, aile afet planı hazırlamaları, sarsıntı halinde ‘Çök – Kapan –Tutun’ davranışını yapmaları ve ilk yardım eğitimi almalarının önemine değinildi.

AFAD’ın yurtiçi ve yurt dışında yürüttüğü müdahaleler insani yardım, eğitim ve tatbikat çalışmalarından oluşan faaliyetleri hakkında da bilgiler aktarıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi’yle de koordinasyon halinde olan AFAD, doğal afetlerde vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en az seviyeye indirmeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

www.afad.gov.tr;

www.istanbulafad.gov.tr;