BASIN BÜLTENİ - 26.12.2016

27.12.2016
Yeryüzündeki tüm varlıkların ve canlıların aynı oranda yaşam hakkı olduğuna inanan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren Beykoz Belediyesi, son günlerde Sosyal Medya mecralarında haksız ve maksatlı ithamlara maruz kalmıştır.

Paylaşımlarda yer alan pitbull ve dogo argentino cinsi köpeklerle Beykoz Belediyesi’nin uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Paylaşımlarda görünen hayvan fotoğrafları ve mekânlarında nerede olduğu anlaşılmamakta ve bilinmemektedir.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde hali hazırda 8 pitbull ve 4 dogo argentino cinsleri misafir edilmektedir. Diğer tüm hayvanlar gibi özenle ve emekle bakımları yapılan, hassasiyet gösterilen bu cinsleri görmek isteyen hayvanseverler, hafta içi saat 10.00 ve 15.00 saatleri arasında merkezimizi ziyaret edebilirler.

Beykoz Belediyesi olarak çalışmalarımızı 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde, şeffaf bir anlayışla, gönül rahatlığı ve vicdanen huzurlu bir şekilde yürütmekteyiz.

Sosyal Medya mecralarında doğru ve güvenilir bilgileri öğrenmek, çalışmalarımızda bize destek olmak ve can dostu hayvanlarımıza sahip çıkmak için https://www.facebook.com/beykozhayvanbakimevi/?fref=ts adresinden takip edebilir ya da iletişime geçebilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BEYKOZ BELEDİYESİ