Beykoz'da Karla Mücadele 7/24 Sürüyor

08.01.2017
Beykoz Belediyesi ekiplerinin İstanbul genelinde süren yoğun kar yağışıyla birlikte vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için ilçe genelinde başlattığı yol açma, tuzlama ve kar küreme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

 
Beykoz genelinde etkili bir şekilde hizmet veren karla mücadele ekipleri, gece ve gündüz vardiyalı olarak 24 saat kesintisiz çalışıyor. Özellikle ana arter ve bağlı yollar sürekli açık tutulmaya çalışılırken ara sokaklarda ise iş makineleri çalışıyor.

Vatandaşların yağan kar nedeniyle sorun yaşamaması için ağırlıklı olarak kar küreme, yol açma ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. Başta ana arterler olmak üzere Beykoz Belediyesi araçlarıyla sürdürülürülen faaliyetlere Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki şimdiye kadar birçok yere solüsyon ve tuz döküldü.

Beykoz Belediyesinin 5 büyük kar küreme ve tuzlama aracı, 3 kamyonet tipi küreme ve tuzlama aracı, 9 jcb, 2 grayder ve 9 tuz nakil aracı, 1 paletli ekskavatör ve 2 loder kullanıcı ekipleriyle sahada, tuzlama ve solüsyon çalışmaları devam ederken, sosyal masa ekipleri ise evlerinden çıkamayacak durumdaki yaşlı ve hastaları ziyaret ederek yakacak ve gıda ihtiyaçlarını temin ediyor. Mağdur olan hastalara ve özellikle diyaliz hastalarından gelen yoğun talep üzerine yol açma çalışmaları Fen İşleri ekipleriyle koordineli olarak yürütülerek, hastaların sorun yaşaması engelleniyor.

Beykoz halkının olumsuz hava şartlarından dolayı mağdur olmaması için 7/ 24 hizmet esasıyla çalıştıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Olumsuz hava şartlarından hiç kimsenin mağdur olmaması için elimizden geldiğince gereken tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz. Fen İşleri Ekiplerimiz de büyük bir gayretle taleplere yetişmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızdan, özveriyle sahada mücadele eden ekiplerimize yardımcı olmalarını ve anlayış göstermelerini rica ediyorum." dedi.