Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünde Beykozlu Şehit Ailelerini Sabancı Öğretmen Evinde ağırladı.

Şehit aileleri onuruna akşam yemeğinin verildiği programda Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanı Albay Ali Kibar, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve kurum yöneticileri hazır bulundu.

Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı Müdürü Selim Safi’nin sunumunu yaptığı programda ilk konuşmacı şehit yakınları oldu. Ardından İstanbul Boğaz Komutanı Albay Ali Kibar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı Şehit Ailelerine hitaben günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kaymakam Ahmet Katırcı, “Dünya tarihinin gördüğü en büyük savunma savaşıdır Çanakkale Zaferi”

Kaymakam Ahmet Katırcı, “Dünya tarihinin gördüğü en büyük savunma savaşıdır Çanakkale zaferi. Biz şehitliği peygamberlerden sonra rütbe kabul eden bir dinin ve askere giden çocuğuna ya şehit ol ya gazi diyen bir milletin torunlarıyız. O yüzden bu bizim için çok önemli. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duydum. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Çelikbilek, “250 bin şehidimiz adına 250 bin fidan dikiyoruz”

Başkan Yücel Çelikbilek, şehit aileleriyle bir arada olmaktan dolayı büyük onur ve gurur duyduğunu belirterek, “18 Mart Çanakkale zaferimizin yaşandığı, 7 düvele karşı vatan mücadelesinin verildiği, 250 bin şehidin verildiği destanın 102. Yılında şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Beykoz Belediyesi olarak 250 bin şehidimiz adına Göllü Mahallemizde 250 bin fidan dikiyoruz. Böylesine duygu yüklü günleri vefayla anıp, yad ettiğimiz günlerde son zamanlarda Hollanda’da ve Avrupa’da yapılan demokrasi dışı hareketler ise bizi üzmüştür. Bu ülkeler referandum için olumsuz bir kampanya yürütüyorlar. Bunun nedeni ise eğer Türkiye büyürse, dünyaya da hükmeder. Vatandaşlarımız bu ülke düşmanlarımıza cevabı sandıkta verecektir." diye konuştu.

Şehit yakınları kendilerini hatırlayan, her zaman destek veren ve onurlandıran Kaymakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek’e teşekkürlerini ilettiler.

Konuşmaların ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin yaptığı duanın ardından şehit aileleri için hazırlanan şehit fotoğrafları dağıtıldı. Program, Çanakkale Türküleri eşliğinde sona erdi.