Beykozlu Yeşil Okul Öğrencileri’nden Yaşlılara Sevgi Ziyareti

16.03.2017
Beykoz Belediyesi tarafında yürütülen Yeşil Okul Projesi kapsamında ilçede dereceye okullardan seçilen temsilci öğrenciler, “18 – 24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası” dolayısıyla Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmenler Huzurevi’ni ziyaret etti.

Huzurevi ziyaretine, geçen yıl “Yeşil Okul Geri Dönüşüm Projesi”nde en fazla atık toplayan ve değişik kategorilerde dereceye giren Kılıçlı İlkokulu, Anadolukavağı Mesadet Taylan İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu,  Şahinkaya İlkokulu, Sadettin Gökçepınar İlkokulu, Elmalı İlkokulu, Şehit Adil Doğan İlkokulu ve Sait Taşçıoğlu İlkokulu’ndan öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Öğrenciler ziyaret ettikleri büyüklerine hediye olarak geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları resim ve proje çalışmalarını, organik atıklardan elde edilen kompost, saksıda çiçek ve meyve götürdü. Huzurevi sakinleriyle sohbet eden minik ziyaretçiler onlara çevre projelerinden bahsetti.

Huzurevi sakinleri de anılarını anlatarak, Beykoz Belediyesine,  kendilerini ziyaret eden çocuklara ve öğretmenlerine hatırlanmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek,  teşekkür ettiler.

Ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.