Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeleri, çekimleri Beykoz Riva’da yapılan Diriliş Ertuğrul setini ziyaret ederek dizinin sanatçıları, senaristi ve yönetmeniyle bir araya geldi.

 

Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecini anlatan ve TRT1’de Çarşamba akşamları ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizi setini ziyaret ederek kamera arkasında bir süre dizinin çekimlerine eşlik eden TDBB üyelerine, çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Oba ziyaretine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak katıldı.

Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ kamera arkasında TDBB Üyeleri, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekilere çekimlerin nasıl yapıldığını aktardı.

Yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran dizinin Kayı Obası sahneleri Beykoz Riva’da kurulan platoda, saray ve bazı sahneler ise Deri Kundura Fabrikası’nda çekiliyor.