7. Geleneksel Halk Koşusu Beykozluları Buluşturdu

10/05/2016

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği ilçe sakinlerini spora teşvik, sağlıklı sportif bir yaşamı gelecek nesillere aktarmak, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen “Beykoz Belediyesi Geleneksel Halk Koşusu” bu yıl 7. kez yapıldı.

5 bin metrelik parkurda yapılan Halk Koşusu, Belediye Meydanı’ndan başlayarak Kaymakdonduran Kavşağı’ndan aynı güzergâhın dönülmesiyle sona erdi.

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Meclis üyeleri, Başkan danışmanları, muhtarlar, spor kulüpleri temsilcileri, öğrenciler öğretmenler ve ilçe sakinleri katıldı.

Uluslararası Çipli Sistemle Bu Sene İlk Kez Yarışıldı

Koşu öncesi vatandaşlara çay, sandviç dağıtılırken, koşu bitiminde ise katılımcılara meyve suyu ve kek ikramı yapıldı. İlçe sakinleri, bu yıl maraton yarışlarında kullanılan başlangıç ve varış noktasını belirleyen uluslararası çipli yarışma sistemiyle ilk kez koştular. Escort eşliğinde takip edilen koşuyu bitiren katılımcılar çiplerini teslim ederek madalyalarını aldılar.

Toplam Para Ödülü 26 bin TL

1000’e yakın katılımın olduğu ve renkli görüntülere sahne olan Halk Koşusu’nda yarışmacılara toplam 26.000 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Her kategoride 1. olan yarışmacılarına 750 TL, 2.’lere 500 TL, 3.’lere ise 300 TL para ödülü verildi.

Halk Koşusunda TRT’de yayımlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisi sanatçılarından Osman Soykut ve Ezgi  Esma Kürklü ile dizi ekibi, koşuya destek verirken,  ‘Onur’un Taksisi’ programını sunan ünlü radyocu Onur Sakar da eğlenceli sunumuyla etkinliğe renk kattı.

Başkan Çelikbilek: “Anneler Gününü ve Tüm Katılımcıları Tebrik Ederim”

7. Geleneksel Halk Koşusu’nun Anneler Günü’ne denk gelmesi dolayısıyla Başkan Çelikbilek ve Diriliş dizisi oyuncuları Anneler Gününe özel pastayı keserek katılımcılara ikram ettiler. Başkan Çelikbilek, “Halk Koşusu için burada bulunuyoruz ama Anneler Günü gibi anlamlı bir günü de tebrik etmek için buradayız. Ben bütün katılımcıları ve kazananları tebrik ediyor, aynı zamanda annelerin de bu özel günlerini kutluyorum.” dedi.