KATILIM KOŞULLARI
 1. Kayıt Formunda Belirttiğim Bilgilerin Şahsıma Ait Olduğunu Onaylıyorum.

 2. Halk Koşusu’na sadece resmi ikamet adresi Beykoz olanlar başvuruda bulunabileceklerdir. Beykoz dışından yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Koşuya katılıp dereceye girmeleri durumunda dereceleri dikkate alınmayacaktır.

 3. Beykoz ilçesi sınırlarında bulunan Türk-Alman Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü öğrencileri, öğrenci belgelerini ibraz ederek koşuya katılabileceklerdir.

 4. İlçede bulunan kamu kurumu çalışanları, ilçe dışında ikamet ediyorlarsa kurum kimliklerini ibraz ederek koşuya katılabileceklerdir.

 5. Bilgilerimin doğru olduğunu, hatalı yazmış olduğum bilgilerimi kontrol ederek koşu tarihinden önce düzeltilmesini talep edeceğimi, koşu tarihine kadar bilgilerimi düzelttirmediğim takdirde bilgilerimden doğabilecek her türlü sorumluluğu kabul ediyorum.

 6. Şahsi bilgilerime tanımlanan çip ve göğüs numaramı koşması için hiç kimseye vermeyeceğimi, vermem halinde yarıştan diskalifiye olabileceğimi ve doğabilecek her türlü sorun ile neden olacağım zararlar bakımından hukuki süreçlerin işletileceğini biliyorum.

 7. Halk Koşusu’nda; yarışa kayıt olan tüm katılımcılara, yarış esnasında derecelerini ölçecek, Geri Dönüşüm özelliğine sahip, Elektronik Zamanlama Çipi verilecektir. Katılımcılar bu çipleri yarıştan önce mutlaka ayakkabılarına bağlamalıdırlar. Çipler yarış sonrasında, bitiş noktasında görevliler tarafından toplanacaktır. Göğüs numarası, kayıt sırasında verilen 4 adet çengelli iğne ile göğse tutturulacak, göğüs numarası olmayan koşuya alınmayacaktır.

 8. Yaş Sınırı Bilgilerini Okudum ve Kayıt Formunda Belirttiğim Doğum Tarihi Bilgisinin Doğru Olduğunu Onaylıyorum. ( 06 Mayıs 2008 tarihinden sonra doğanlar Halk Koşusu’na başvuruda bulunamazlar.)

 9. 18 yaş altı (06 Mayıs 2000 tarihinden sonra doğanlar) başvurular veli onayı ile kabul edilecektir. Veli/Okul onayı olmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

 10. Sonuç Listelerinde ve Yaş Gruplarında farklı yaş ile gözükmem ve derece ödülümü alamamam durumunda herhangi bir hak talep edemeyeceğimi biliyorum.

 11. Doğal afetler, terör, halk ayaklanması, genel yas veya terör riskleri sebebi ile organizatör yarışı iptal edebilir veya tarih, güzergâh değişikliği yapabilir. Katılımcı bu nedenle organizasyonu düzenleyen kurum ve iştirakçilerinden herhangi bir katılım ücreti, konaklama, yol vb. masrafları talebinde bulunamaz. Yarış İptali/Ertelenmesi İle İlgili Bilgileri Okudum ve Onaylıyorum.

 12. 9. Geleneksel Halk Koşusu ile ilgili ihtilafların çözümünde Beykoz Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

 13. 9. Geleneksel Halk Koşusu ile ilgili ihtilaflar ve itirazlar İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne yapılacaktır.

 14. Tıbbi Olarak Yarışa Katılmamda Herhangi Bir Sağlık Sorunum Olmadığını Beyan Ediyor ve Onaylıyorum. Yarış öncesinde mutlaka doktor kontrolünden geçerek muayene olmam gerektiğini, solunum yolları ve kalp hastalıkları olanların yarışa katılmamaları gerektiğini, tıbbi olarak yarışa katılmam için hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu tamamlayabilmek için gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olduğumu, yarışa uykumu almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmam gerektiğini, yarış sabahı kahvaltımı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınmam gerektiğini, spor ayakkabımı mutlaka spor çorabı ile giymem gerektiğini, ayak parmaklarıma krem sürmemin faydalı olacağını ve yarış esnasında oluşacak herhangi bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım istemem gerektiğini biliyor ve onaylıyorum.

 15. Yarış Öncesinde, Sırasında ve Sonrasında Başıma Gelebilecek Kazalarda ve Sakatlıklarda Her Türlü Sorumluluğun Şahsıma Ait Olduğunu Kabul Ediyorum.

 16. Herhangi bir sağlık sorunumda, sağlık kuruluşunda göreceğim tüm tedavi masraflarının tarafımdan karşılanacağını beyan ediyorum.

 17. Yarış Esnasında Çekilen Fotoğraf ve Videolarımın Yayımlanmasını ve Paylaşımını Onaylıyorum.

 18. Bilgilendirme Amaçlı Olarak Tarafıma SMS ve Mail Gönderilmesini Onaylıyorum. Aksini belirtmediğim sürece organizasyonu düzenleyen kurum tarafından bilgilendirme amaçlı olarak tarafıma gönderilecek SMS, internet, posta, telefon vb. kanallardan bana erişilmesine izin veriyorum.

 19. Yarış Kitimi Yarışma Gününden Önce Almam Gerektiğini, Kaydıma ait Yarış Kitimi; Kayıt Formunun Islak İmzalı Çıktısı ( 04 Mayıs 2018 tarihine kadar 10:00-16:00 saatleri arasında ) teslim almam gerektiğini biliyorum.

 20. Yarış Kitimin Göğüs Numarası, Çip, ve Tişört’ten oluştuğunu biliyorum.

 21. Yarış Kitimi belirtilen tarihler arasında almadığım takdirde, sonrasında yarış kiti malzemeleri için herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi biliyor ve kabul ediyorum.

 22. Güvenlik İle İlgili Kurallara Uyacağımı Kabul ve Taahhüt Ediyorum. Yarış güvenliği için organizasyonu düzenleyen kurum yetkilileri ve Emniyet yetkililerinin tebliğ edeceği kurallara uyacağımı, yarış günü üst ve çanta aramalarından geçeceğimi, güvenlik açısından tehlikeli görülmem durumunda yarışa katılmama müsaade edilmeyeceğini biliyor ve onaylıyorum.

 23. Yarışa Tekerlekli Araç İle Katılamayacağımı Biliyor ve Onaylıyorum. 9. Geleneksel Halk Koşusu bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli ya da tekerleksiz araçla ve her türlü hayvan ile yarışa katılmak mümkün değildir.

 24. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

 25. Yarışa Afiş, Pankart, Balon vb. Görsel Materyal ile Gelinmemesi Gerektiğini ve Gelinmesi Durumunda Yasal İşlem Başlatılacağını Biliyorum.

 26. Yarış Sonuçlarında Diskalifiye Olma ve İsmin Gözükmemesi Durumunda Yazılı Olarak Başvuru Yapılması Gerektiğini Biliyor ve Onaylıyorum.

 27. Halk Koşusu Atletizm Federasyonu yarış takviminde yer almadığından elde edilen derecelerin Uluslararası ve Ulusal herhangi bir geçerliliği yoktur.

 28. Yarış parkurunda kurulmuş olan çip noktalarında yer alan çip halılarından geçmediğim takdirde ve internet sitesi beykoz.bel.tr/halkkosusu adresinde belirtilen diskalifiye kurallarında belirtilen kuralların ihlal edilmesinin diskalifiye sebebi olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.

 29. Yukarıda belirtilen, 9. Geleneksel Halk Koşusu Kayıt ve Katılım Şartlarını özgür iradem ile okudum ve anladım. Yazım punto ölçülerinin ve yazım dilinin net ve anlaşılır olduğunu, kayıt ve katılım şartlarında yer alan tüm detayları gayri kabili rücu şekilde taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.


 

GÜZERGÂH

Halk Koşusu - 5 km: Belediye önü - Elmalı Sapağı - Kaymakdonduran Kavşağı’ndan dönüş ve aynı güzergâh takip edilerek belediye önünde sonlanacaktır.

 

SAĞLIKLA İLGİLİ ÖNERİLER:

Yarış öncesi mutlaka muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar yarışa katılmamalıdırlar. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.
 

ÖNLEMLER:

1 adet ambulans, her an hazır bulunan bir sağlık ekibi ve güzergah üzerinde acil vakalara karşı uyarılmış hastaneler hizmetinizde olacaktır.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi yol güvenliği sağlanacak, koşu güzergâhına araç girişi engellenecektir.   


MESULİYET VE SİGORTA:

Yarışmaya katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Beykoz Belediyesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dâhildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcıların koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.


DİKKAT

Altın para ve kıymetli eşyalarınızı kesinlikle yanınıza getirmeyiniz.

Beykoz Belediyesi eşyanızdan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Beykoz Belediyesi tüm sporcuları koşu kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayar.