Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinlerine bakımlı ve güzel alanlar sunan park yapım çalışmaları kapsamında Tokatköy Mahallesi yeni bir parka kavuştu. Çocuklarla dolup taşan park mahalleye neşe getirdi.

Tokatköy Muhtarlığı ve mahalle sakinlerinin belediyeye yaptığı başvurusu üzerine Sakin Sokak’taki boş alan çocuk parkı olarak düzenlendi.

Mahalleyi güzellik katan çalışmayla çocuklar AB standartlarında modern ve güvenli oyun grupları olan yeni bir parka, aileler de dinlenip nefes alabilecekleri düzenli bir alana kavuştu.  

Park çalışmalarıyla ilçede sosyal alanların arttığını ve yeşilin korunduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel  Çelikbilek: “Mahallemizde atıl bekleyen bu alanı park olarak düzenledik.  Çocuklarımız burada güvenle koşup oyun oynuyor.  Onları neşeli ve huzurlu görmek  bizleri de mutlu ediyor. Tokatköy büyük bir mahallemiz. Yol, meydan çalışmalarıyla, dere ıslahlarıyla, kültür ve ASM’siyle  mahallemizin birçok ihtiyacını karşıladık. Şimdi modern ve güvenli oyun üniteleriyle yeni bir parkımızı açtık. Çocuklarımızın ve ailelerin sağlıkla ve  huzurlu günlerde kullanmasını diliyorum” dedi.