Özel Mülkiyet İlaçlaması

   Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda özel mülk alanlarında sinek, fare, pire, kene gibi hastalık taşıyıcı zararlılar için ilaçlama uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

 

 

    Kamu Alanı İlaçlamaları

     Vatandaşlarımızın sağlığı ve rahatı için Cami, Dernek, Muhtarlık, Okul, Metruk Alan ve Atık Toplama Merkezi gibi kamu alanlarında sinek, kene, fare vb. zararlılar için ilaçlama uygulamaları belirli periyotlarda düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

   Sokak İlaçlamaları

   Vatandaşlarımızdan gelen talepler de gözetilerek ilçemiz genelinde sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene vb. hastalık taşıyıcı zararlılar için belirli aralıklarla ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

 

 

   Ahır, Gübrelik Alan İlaçlama Çalışmaları

   İlçemiz genelindeki 573 kaynak noktası ahır ve gübrelik alanda genel kontroller gerçekleştirilerek, karasinek, larva vb. zararlılar için periyodik olarak ilaçlama çalışmaları yürütülmektedir.

 

 

 

   Hayvancılık İşletmelerinde Tebligat Çalışmaları

   Karasinek mücadelesi kapsamında gübreliklerin üzerlerinin kapalı tutulması ve vatandaşın bahçesinde tespit ettiğimiz ağzı açık olarak bulunan bidonların ağızlarının kapalı olması hususunda vatandaşlarımıza yönelik uyarı ve kontrol çalışmaları yapılmaktadır.

 

 

   Kurban Satış Noktaları Kontrol ve İlaçlama

   Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında ilçemiz genelindeki 106 Kurban Satış Noktasında genel kontroller gerçekleştirilerek, ahır çevresi ve gübrelik alanlarda karasinek, larva vb zararlılar için ilaçlama çalışması gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

   Termal Kanal Sisleme

   Sivrisinekler üreyebilmek için yumurtalarını kışın sıcak ortamlara bırakırlar. Bu nedenle kış boyunca ilçemizde kanalizasyon rögarları termal sisleme yöntemi ile ilaçlanmaktadır.

 

 

 

   Larva İlaçlama Sistemi

   Özellikle yaz günlerinde sivrisinek vb. haşerelerin kaynağında üremesini önlemek amacıyla, ilçemiz geneli 11.218 larva keşif üreme noktası bidon, kova, su deposu vb. alanda ekiplerimiz tarafından Larva İlaçlama çalışmaları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

 

 

   Durgun Su, Dere İlaçlama Çalışmaları

   Sivrisinek üremesini önlemek amacıyla larva kontrol ve mücadele çalışmaları kapsamında ekiplerimiz tarafından durgun su, gölet, 17 adet dere ve bağlantıları, düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

 

 

 

   Park ve Mesire Alanı İlaçlama Çalışmaları

   Hemşerilerimizin sağlığı ve huzuru için park ve mesire alanlarımızda sinek, kene vb. zararlılar için ilaçlama çalışmalarımız düzenli olarak yapılmaktadır.

 

 

 

   Gece İlaçlamaları

   Yaz döneminde ilçemiz geneli karasinek, sivrisinek haşere vb. zararlılar ile daha etkin mücadele için, gece ilaçlama çalışmalarımız tüm mahallelerimizde düzenli olarak gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

  İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINDA KÜLTÜREL MÜCADELE

   

 

 

   Bilgilendirici Broşür Dağıtımı

   Sivrisinek, vb. hastalık taşıyıcı vektörle mücadele çalışmalarımız kapsamında ilçemiz genelinde 5.000 adet broşür dağıtılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir.

 

 

 

 

   Tebligat ve Kontrol Çalışmaları

   Hayvancılık faaliyeti sebebi ile oluşan gübreliklerde vektörle mücadele kapsamında düzenli olarak uyarılar ve bilgilendirici çalışmalar yapılmaktadır.

 

 

 

 

   Uyarıcı Etiketler

   Ekiplerimiz tarafından üreme kaynaklarının üzerine 7000 uyarıcı etiket yapıştırılarak vatandaşlarımızın bilinçlenmesi sağlanmıştır.